Kontryhel

_20200428_032758_240x460List kontryhelu (Alchemilla vulgaris) vypadá jako dívčí sukýnka a pokud slunce nepraží jako šílené, často najdeme v jeho lůně kapku rosy. To nám říká, že kontryhel rád kouká ženám pod sukně a pokouší se jim tam navrátit průzračně čistou harmonii. Posiluje co je oslabené a čistí co je zaneřáděné. Kontryhelem se nelze předávkovat, pracuje i preventivně. Takže pokud vyrážíte do destinace s omezenou hygienou, kontryhel maximálně vybičuje ochranu intimní oblasti před nežádoucí nákazou.

kontryhel_kresba1_480x555_240x277Posilující schopnost kontryhele zasahuje do všech fází ženského cyklu. Zkrátka umocňuje správnou funkci reprodukčních orgánů od mládí ke klimakteriu. Kontryhel je odpovědí na slabou či nepravidelnou menstruaci, ale i na občasné krvácení mimo cyklus a případné záněty vaječníků nebo dělohy. Kontryhel pomáhá otěhotnět a také plod úspěšně donosit. Po porodu kontryhel stimuluje laktaci a urychluje hojení porodních cest. Kontryhel je prostě malý zázrak pro ženy – pro všechno, co skrýváme pod sukní 😊

Aplikace 

Čaj – kontryhel miluje vodu a vlastně reguluje životadárnou vlhkost na místech, která s dáváním života souvisí. V čaji je jako doma a dokonce má velmi příjemnou chuť! Na všechny výše uvedené potíže 3x denně šálek a ženské orgány budou brzy příst jako spokojené kotě.

Koupel – sedací lázeň z kontryhele pomůže čaji uspíšit výsledek, zejména pokud se jedná o nějaký druh znečištění pohlavních cest – infekce, mykózy a podobně. 3x denně 20 minut se může zdát hodně, ale na druhou stranu proč to uzdravení protahovat 😋

Kapsle – kdo má dostatečný příjem tekutin, může konzumovat kontryhel i nadrcený v želatinových kapslích. Je to asi uživatelsky nejjednodušší, ale já spíš doporučuji kapsle přidat v akutní fázi nějaké obtíže k čaji a/nebo sedací lázni. A nebo když jsme na té dovolené s omezenou hygienou a pravděpodobně i omezenou schopností připravit si tam čaj.

Kontryhel si moc nepotrpí na tinkturu ani masti, i když to není zcela vyloučené. Je to prostě fanda do vody!

Sumarizace účinků:

Analgesic  analgesic

Antifungal  antifungal antifungal antifungal

Tonic*  tonic_pul

Celková energie zvlhčující  energie_vlhko_pul.

Převažující chuť sladká  chut_sladka

*posiluje pohlavní orgány

Barometr bezpečnosti: 2. Výživná tonika (specifické účinky, lze podávat dlouhodobě, každodenně)

1 komentář: „Kontryhel

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s