Sedací koupel pro ženy

Zejména v parném létě jsme náchylnější pořídit si nějakou „neplechu“ do intimních zón. Víc se potíme, navštěvujeme veřejná koupaliště a nebo zkrátka lokálně prostydneme. A to nemluvím o případných dobrodružstvích 😋

Dříve než se začneme potýkat s obtěžujícími příznaky, můžeme svou odolnost preventivně zvýšit následující koupelí.

kontryhel_kresba1_smallKontryhel (3 díly) – zklidňuje, pokud máme oblast z jakéhokoli důvodu podrážděnou. Posiluje přirozenou činnost pohlavních orgánů včetně základních obranných mechanismů. A především vyhání nepřátelské mikroorganismy, zejména plísňového (kvasinkového) původu.

jetel_lucni_smallJetel (1 díl) – potřebujete květy růžového jetele, bílý nemá pro naši potřebu dost velkou sílu. I jetel posiluje přirozenou činnost pohlavních orgánů, a navíc pomáhá vyčistit celou oblast při zvýšeném zahlenění, což bývá doprovodný úkaz nerovnováhy nebo přímo infekce.

malinikMaliník (3 díly) – nejlepší jsou drobné listy z vrcholu šlahounů, ne ty obrovské „plachty“ dole. Maliník posiluje především močové ústrojí, ale s ženskými orgány je taky velký kamarád. Hloubkově čistí a účinně bojuje s infekcemi virového původu.

Jinými slovy, tahle trojice by měla zasáhnout široké spektrum možných potíží. To neznamená vyhnout se konzultaci s lékařem, pokud nám problémy začnou přerůstat přes hlavu – intenzitou nebo délkou trvání.

Kdo má, a chce si koupel ještě trochu vylepšit, může přidat květy vlčího máku, které rovněž bojují proti plísním a zklidňují podráždění pokožky. Květ hluchavky se může přidat do šiku, čistícího nadměrné zahlenění.

Ze směsi uvařte silný čaj a nechte alespoň 20 minut vylouhovat. U čerstvých bylin je třeba louhování prodloužit až na dvojnásobek. Nalijte do nádoby, ve které si chcete v lázni posedět, a nařeďte vodou příjemné teploty. Smysluplné posezení trvá zhruba 20 minut, během lázně můžete použít i speciální bylinné mýdlo (například kombinace hluchavka, jitrocel nebo kontryhel, jitrocel).

Příjemné koupání! 💙

Ivana

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s