Hepatic

Většinou hořké byliny, které mají stimulující účinek na játra a obvykle i na produkci žluči. Používají se při detoxikačních kúrách stejně jako v případech onemocnění jater. Většina bylin z této skupiny není vhodná pro dlouhodobé užívání! S játry musíme zacházet s velikou obezřetností, abychom je samou stimulací úplně nevyčerpali. Nejdůležitější je nastolit v těle rovnováhu a nemyslet si, že zatlačením na játra se všechno ostatní vyladí samo.

Čaj

Jemnou formou aplikace je v tomto případě čaj, protože většina látek ovlivňujících játra se ve vodě nerozpouští moc ochotně. Ladit játra v jemném tempu a klidně i dlouhodobě můžete za pomoci heřmánku či řepíku, nebo přijde vhod lnice květel. Opatrněji a nikoli dlouhodobě sáhněte pro řebříček.

Tinktura

V alkoholu se naopak potřebné účinné látky rozpouštějí více než ochotně, proto na jemnou stimulaci stačí i obyčejné chmelové pivo. Pro silnější tinktury použijeme dubovou kůru, pelyněk, třezalku, jablečník nebo kurkumu.

Ocet

Pelyňkový ocet vhodně doplní obtížněji stravitelná jídla s množstvím tuků. Má zajímavou chuť, a pro koho by byl pravý pelyněk nepřijatelný, může do octa použít pelyněk černobýl nebo estragon.

hepatic hepatic hepatic hepatic hepatic

Reklamy

One thought on “Hepatic

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s