Hepatic

Většinou hořké byliny, které mají stimulující účinek na játra a obvykle i na produkci žluči. Používají se při detoxikačních kúrách stejně jako v případech onemocnění jater. Většina bylin z této skupiny není vhodná pro dlouhodobé užívání! S játry musíme zacházet s velikou obezřetností, abychom je samou stimulací úplně nevyčerpali. Nejdůležitější je nastolit v těle rovnováhu a nemyslet si, že zatlačením na játra se všechno ostatní vyladí samo.

Čaj

Jemnou formou aplikace je v tomto případě čaj, protože většina látek ovlivňujících játra se ve vodě nerozpouští moc ochotně. Ladit játra v jemném tempu a klidně i dlouhodobě můžete za pomoci heřmánku či řepíku, nebo přijde vhod lnice květel. Opatrněji a nikoli dlouhodobě sáhněte pro řebříček.

Tinktura

V alkoholu se naopak potřebné účinné látky rozpouštějí více než ochotně, proto na jemnou stimulaci stačí i obyčejné chmelové pivo. Pro silnější tinktury použijeme dubovou kůru, pelyněk, třezalku, jablečník nebo kurkumu.

Ocet

Pelyňkový ocet vhodně doplní obtížněji stravitelná jídla s množstvím tuků. Má zajímavou chuť, a pro koho by byl pravý pelyněk nepřijatelný, může do octa použít pelyněk černobýl nebo estragon.

hepatic hepatic hepatic hepatic hepatic

1 komentář: „Hepatic

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s