Antiviral

Byliny, které v organismu bojují proti nepřátelským virům a nebo zvyšují odolnost těla proti virovým nákazám jako je třeba chřipka. Žádná z bylin pochopitelně není univerzální stejně jako není univerzální žádný antivir do počítače. V případě bylin ideální je zkoušet a kombinovat, vzít v potaz celkovou kondici a nebo další příznaky.

Inhalace

Virové nákazy, napadající dýchací ústrojí, můžeme dobře zasáhnout inhalací borovice, tymiánu, hřebíčku nebo skořice. U posledně jmenovaných zároveň dochází k výrazné stimulaci energetického toku v těle, což nemusí být šťastné v případě vysokých teplot. Naopak zastydlé dutiny vypustí co úporně zadržovaly a nám se konečně uleví.

Tinktura

Aktivním bojovníkem je křen a vrbová kůra, odolnost proti nákaze zvyšují tinktury z dubové kůry, zlatobýlu, heřmánku, kurkumy nebo jalovce.

Čaj

I kdybyste při chřipce pili jenom obyčejný čaj s citrónem, tak právě citrón dodává tělu vzpruhu pro další boj s onemocněním a odolnost před recidivou. Citrónu mohou sekundovat šípek s echinaceou.

Obklad

Křenové placky jsou recept našich babiček a jejich přikládáním na postižená místa ulevíme zaníceným kloubům stejně jako zaníceným průduškám. Samotný křen na pokožku raději nepřikládáme, mohlo by dojít k nežádoucímu zarudnutí. Buď poctivě vyrobíme placky a nebo mezi křen a tělo vložíme nějakou izolační vrstvu.

Koupel

Odolnost těla proti virové nákaze nebo jejím projevům překvapivě zvyšuje koupel v celerové nati. Vzpomeňte si na to pokaždé, když ji budete chtít v obchodě jako přebytečnou zahodit do koše.

Mast

Aktivně proti některým virům zabírá mast z vrbové kůry nebo pelyňku, odolnost těla proti nákazám a jejich projevům zvyšují masti z kopřivy, ořešáku nebo levandule. Kopřivový základ mám například vyzkoušený do mastičky proti oparům.

antiviral antiviral antiviral antiviral antiviral