Stimulant

Byliny, které dovedou rozproudit energii v těle a dovést ji až do nejvzdálenějších periferií. Jsou ideální pro všechny druhy oběhových potíží. A protože většina stimulačních bylin zároveň prohřívá, bývají častým spojencem pro ženy se syndromem studených nohou.

Přímá konzumace

Přidat do jídla hřebíček nebo skořici, případně si uvařit svařené víno, to je příjemný způsob jak zapojit stimulanty do hry. Okořenit jídlo zázvorem, kurkumou nebo tuzemskou šalvějí či jalovcem je další z možností.

Čaj

Zázvorový čaj je zimní klasika, prohřívá a štiplavostí poškádlí co se líně povaluje.

Ocet

Křen s octem nebo v octě rozehřeje metabolismus a v důsledku toho i celé tělo. Jemnějším simulantem je ocet z plodů černého bezu. Zatímco křen si můžete představit jako drogu, která tělo nabudí do zběsilého tempa, černý bez je cukřík, který nakrmí všechny krevní komponenty, aby byly životaschopnější samy o sobě.

Tinktura

Skořice, hřebíček, zázvor, kurkuma, jalovec nebo i křen dobře fungují v alkoholovém základu. Nebo také jablečník a srdečník, ten je však potřeba užívat opatrně pokud máte potíže se srdcem.

Mýdlo

Teplá sprcha nebo koupel také pomáhají rozehřát tělo a rozproudit energie, tak proč u toho nevyužít podpůrnou sílu bylinného mýdla? Jalovec, borovice, ale i dubová kůra tělu připomenou zemitou energii života a roznesou její stabilní hřejivost po celém těle. Všechna mýdla s kurkumou jsou stimulační a hřejivá. Kakaová mýdla s „vánočním“ kořením jako je skořice, hřebíček, badyán a pomeranč zahřívají nejen tělo, ale i duši.

Inhalace

Vdechování horkého vzduchu je starý a osvědčený způsob, jak dostat do těla teplo a rozhýbat stagnující energie. Ať už je to formou páry a nebo suché sauny, pryskyřice jehličnatých stromů se skvěle hodí jako voňavá a stimulující ingredience.

stimulantjpg stimulantjpg stimulantjpg stimulantjpg stimulantjpg

1 komentář: „Stimulant

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s