Podzimní mýdlová mánie

Došly zásoby a tak není divu, že jsem se vrhla do výroby dalších mýdel. Nemohla jsem se ale různých bylinných kombinací nabažit, a tak se mi to skromné panelákové mýdlaření drobet vymklo z rukou. Mýdla se mi teď suší všude, kam se podívám. Dá se předpokládat, že budu ještě žebrat, abych se mohla o svou pýchu před Vánoci podělit 🙂

Jak postupně vznikala, uvědomila jsem si lásku k zemsky laděným mýdlům. Jako bych najednou našla, kde jsem doma. Šípková mýdla s hřejivým kořením, ořechová mýdla, mýdla s dubovou kůrou nebo různé kombinace s kakaem. Všechny mají zemitou energii, každé v trochu jiné tónině. Žádná přidaná vůně, jen to, co se přirozeně vylouhovalo z bylin či koření do olejové či vodní fáze před zmýdelněním. Jako bych s nimi byla teď a tady, a nic jiného nebylo podstatné.

V některých receptech jsem zvýšila míru přetučnění – aby byla ještě o fous vláčnější a hladila pokožku svou krémovitostí. Bohužel jsem neuvážila, že tím prodlužuji dobu jejich zrání, alespoň mi to tak připadá. Kromě zkoušky trpělivosti však věřím, že to nebylo na škodu. Pořád vypadají k nakousnutí 🙂

Trochu jsem experimentovala s tvarem a některá mýdla zkusila odlít do silikonových formiček na muffiny, takže jsou z nich mýdlové bábovičky 🙂 Výsledkem si nejsem příliš jistá. Esteticky snad OK, ale prakticky se sama sebe ptám, jak dobře se takové mýdlo bude držet v rukou? Nezbude než počkat a vyzkoušet.

Posledním výstřelkem bylo přidat do některých receptů syrovátku. Jednou jsem měla kozí, dvakrát kravskou. I tady musím říct, že jsem se do syrovátkových mýdel zamilovala! A jako obvykle platí, že odříkaného největší krajíc 🙂

Kromě včelího vosku jsem se totiž použití jakýchkoli živočišných přísad do mýdel dlouho vyhýbala. Jenže jak jsem tak chodila procházkou kolem kozí farmy, prostě mi to nedalo. Věděla jsem, že syrovátka dělá pleti extrémně dobře, a navíc jsem si chtěla zkusit vyrobit domácí kozí sýr. Pak už to byla jednoduchá matematika a recept na syrovátkové mýdlo byl na stole.

Už při míchání jsem cítila hedvábnou konzistenci, která se jak pevně věřím, otiskne i na pleť. Syrovátková mýdla jsou z těch posledních, takže předpokládané datum dozrání bude až někdy těsně před Vánoci.

Ostatní snad budou dříve, ale pořád se jedná o jednotková množství a případné přebytky z mýdel pro osobní potřebu 🙂

Máte-li zájem o seznam dostupných mýdel z podzimní mánie, zanechte mi komentář nebo pošlete email. Teprve začínají dozrávat, ale jsou jich opravdu jen nízké jednotky kusů.

Vaše Ivana

P.S. O tom jak vyrobit mýdlo v paneláku jsem psala tady a tady.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s