Anticarrhal

Byliny, které snižují takovou produkci hlenů v organismu, která se bláznivě zvýšila třeba kvůli nachlazení nebo chřipce. Vyberte si bylinu v kombinaci s formou její aplikace.

Přímá konzumace

Ovesná kaše se dříve nedávala nemocným jen tak pro nic za nic. Sama je slizovitá, ale možná právě proto dokáže domluvit „příbuzným“ v těle, aby se uklidnili. Oves není radno podceňovat, při práci s hleny je to malý kouzelník.

Čaj za studena

Některé účinné látky nemají rády horkou vodu, proto je efektivnější nechat je pár hodin vylouhovat ve vodě studené (maximálně do teploty lidského těla). V této skupině jde především o plicník lékařský, který skvěle funguje na horní cesty dýchací. Jeho krásné růžové a fialové květy chutnají dobře i samotné, můžete si je při jarní procházce hajním lesem natrhat do salátu nebo je schroupat jen tak jako malý příspěvek jarní očistě plic.

Čaj

Nejúčinnějším bojovníkem na této frontě je bezesporu květ černého bezu, jehož čaj vždy pijeme horký, abychom využili jeho schopnost vyhánět nepřítele z těla i pocením. Pokud nepotřebujeme rychlou rotu černého bezu, můžeme ve volnějším tempu využít podběl, diviznu či třapatku nachovou.

Sirup

Nachlazení a sirup je kombinace, kterou má řada lidí zafixovanou už od dětství. Vynikající je sirup z fialek, černohlávku nebo květu třapatky nachové.

Inhalace

I bez použití bylin bývá inhalace dobrou volbou ke snižování produkce hlenu. Pokud se chceme opravdu prohřát, můžeme do inhalační směsi přidat skořici nebo hřebíček. Pokud máme v organismu zatopeno dostatečně, sáhneme třeba pro rozmarýn. Ve všech případech zároveň posílíme tělo v boji proti virové nákaze.

anticarrhal anticarrhal anticarrhal anticarrhal anticarrhal

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s