Alterative

Byliny pro čištění krve jsou důležité při detoxikacích a úpravě kyselosti vnitřního prostředí. Některé rovněž přispívají k efektivnějšímu přijímání bílkovin ze stravy do těla. Vyberte si pro tento účel vhodnou bylinu v kombinaci s nejvhodnějším způsobem její aplikace, nezapomeňte zohlednit další účinky byliny s aktuálním stavem toho komu je určena.

Znásobte pečlivost výběru tehdy, pokud zároveň užíváte jakékoli léky. Byliny s účinkem ALTERATIVE mohou v rámci své čistící působnosti vyplavit z krve to, co se do ní snažíme v medikamentech dostat. Některé studie například ukazují, že třezalka při delším používání dokáže „vyčistit“ krev i od hormonální antikoncepce.

Přímá konzumace

Šalvěj můžete okusovat přímo ze záhonu, ale vhodnější je do salátů nebo do tepelně upravených pokrmů, například pod masa. Dobře funguje i jako součást detoxikačních mixovaných nápojů (smoothies), kam můžete přidat i kopřivu. Mladé kopřivy jsou vhodné také do jarní nádivky nebo jako špenát.

Čaj

Kopřivový čaj je v tomto případě nejúčinnější volbou, ale pomáhá i čaj z květu černého bezu nebo třapatky nachové.

Tinktura

Alkoholový výluh z pelyňku pravého, vrbové kůry nebo plodů černého bezu.

Obklad

Řebříček disponuje účinkem čištění krve, proto může být čerstvý list vložen přímo do rány jako obklad a ten nejen hojí, ale také čistí od infekcí, které mohly být do těla zraněním zaneseny.

alterative alterative alterative alterative alterative

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s