Diuretic

Močopudné byliny se používají v případech nežádoucího zadržování vody v těle, při infekcích močových cest nebo potížích s ledvinami. Diuretika doplňujeme vysokým přídělem tekutin – aby se tělo propláchlo, ale nevyždímalo se nad únosnou míru. Silná diuretika doplníme bylinami s obsahem slizu (DEMULCENT), aby ochránily citlivou sliznici ledvin před vyčerpáním.

Některé byliny jsou primárními diuretiky – je to jejich stěžejní účinek, zatímco jiné jsou diuretiky sekundárními – močopudnost je jen přívažek k jejich zásadnějším účinkům.

Čaj

Je nejlogičtější formou konzumace bylin s močopudným efektem. Jako první volbu vidím březové listí – hojně dostupné se silným účinkem. Přeslička je další jistotou. V obou případech platí doporučení kombinace s některou bylinou slizotvornou. A nebo můžeme sáhnout pro lipový květ, který obě vlastnosti spojuje sám o sobě. Ne tak drastickým, ale pořád účinným diuretikem je zlatobýl. Ze sekundárních diuretik můžeme uvést kopřivu, jablečník, květ černého bezu nebo černohlávek.

diuretic diuretic diuretic diuretic diuretic

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s