Oteklé koleno

Včera jsem byla na krásném výletě v krajině svého mládí – lesy a pískovcové skály, přesně jak to miluji. Na výlet jsem odjížděla s týden oteklým kolenem, ale přece si takovou banalitou nezkazím, nač se tolik těším!

A přestože jsem si udělala pečlivou přípravu v mapě, podcenila jsem hustotu vrstevnic i množství dramatizujících prvků na cestě. Do příkrého kopce jsem jenom funěla, ale ty srázy dolů, obohacené o skály a vystouplé kořeny stromů, vydatně zkoušely obě kolena. Fakt už nejsem žádný kamzík a ten otok situaci nepomohl. Nakonec jsem do cíle dovrávorala – unavená, ale vlastně šťastná, protože výlet stál rozhodně za to!

A teď abych se snad konečně podívala, co se mi v tom koleni děje! Od začátku bylo zřejmé, že to není otázka kloubu jako takového. Vnímala jsem otok, který limitoval rozsah pohybu, a jeho tlak na vlastní kloub prostě bolel. Postupem, který rozumným lidem nedoporučuji, jsem vytestovala nejen otok, ale i nějaké usazeniny bílkovinné povahy. Co? Proč? Následně mě to navedlo k pocitu, že se jedná o protilátky (tady máme tu bílkovinnou povahu), které se v těle vytvořily a pak v něm bezcílně putovaly, až si udělaly hnízdo v koleni.

Pak už bylo jen pár krůčků k myšlence, že se jedná o protilátky, které tělo hojně vyrobilo po vakcinaci proti covid19. Vlastně můžu být ráda, že jsem je nemusela použít proti pandemické nákaze. A dvojnásob ráda, že jsem se nechala očkovat podle mého soudu mírnější vakcínou A-Z. Jinak by mi mohly protilátky vytékat i ušima. Moje tělo má holt takové šprťácké nastavení. Řekněte mu, aby vyrobilo protilátky, a ono jich vyrobí tunu nad plán. Co kdyby náhodou…

Tím jsem se dostala celkem jednoduše k tomu, co si s bolavým kolenem počít. Proplachovat otok zvýšeným množstvím tekutin je nasnadě, ale jak z nechtěného hnízda vymést i ty usazeniny? K tomu využiji účinek ALTERATIVE. Čistí krev a zbavuje ji balastu a přebytků.

Chvíli jsem listovala mezi bylinami s tímto účinkem. Většina lidí by zřejmě sáhla po kopřivě, ale moje tělo si s kopřivou moc nerozumí. Jednoznačně odhlasovalo, že chce řebříček! Nasadila jsem třítýdenní kúru a začínám s ní právě teď!

Ivana

Neberte můj příběh jako návod k řešení všech problémů s otoky nebo koleny. Vždy je třeba jít po příčině a teprve potom hledat, jak se s ní poprat.

Řebříček v akci, alespoň jak to vidím já a moje pastelky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s