Proč se diví divizny?

divizna_cesta_smallVysoká a majestátní divizna září žlutými kvítky jako rozsvícená pochodeň, a ještě dlouho po odkvětu její suchý stvol ční jako stožár nad ostatní krajinou. Divizna je maják, kterému nic neunikne.

Zdá se mi, že divizna je pěkná drbna. Ráda se vystavuje kolem cest, aby jí nic neuniklo, a pochytané informace sdílí na diviznové lince k nejbližší sousedce.

Celé tělo včetně květů má hustě poseté dráždivými chloupky. Možná právě to jsou malé komunikační antény, ale každopádně mnoha lidem při konzumaci vadí. Jejich hroty totiž neotupí ani vroucí voda. Než se do divizny zamilujete, zjistěte svou kompatibilitu s jejími chloupky.

Já mám kliku, divizna je kamarádka a její chloupky mi nevadí. Loni mě zachránila od úporného kašle, který mi v nemocnici hrozil potrhat čerstvé stehy. Dokonce stačilo nasypat květy do studené vody a nechat je přes noc macerovat. Doktoři na vizitě měli řeči, ale to o bláznivé pacientce si nechali až za dveře 😊

Divizna je zvědavá a má silné komunikační funkce, ale možná proto pomáhá totéž spravit i nám lidem. Harmonizuje průdušky i s hlasivkami, dává do pořádku dýchací sliznice a tlumí bolestivé příznaky zánětů a nachlazení.

Pokud si potřebuji rozzářit unavenou či zašedlou pokožku, mám oblíbený dvojboj divizna s měsíčkem. Buď jako odvar do koupele nebo jako základ pro výrobu sluníčkově žlutého mýdla.

Možná se tedy divizny ničemu nediví, jen my lidi zůstáváme v údivu nad diviznovými zázraky.

A nebo máte jinou teorii odkud vzala divizna své jméno?

Vaše Ivana

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s