Krvavé kapky na spaní

Jakmile se dostane Měsíc do úplňku nebo novu, moje spaní jde totálně do háje. Ani se nemusím dívat do kalendáře, abych si potvrdila důvod probdělé noci. Zvýšenou citlivost na měsíční fáze mám odnepaměti, ale teď jsem se konečně zdravě naštvala a udělala si kapky pro lepší spaní.

Zatím jsou v lihu, tak nemohu potvrdit účinky, ale jejich fascinující barva mě přiměla se pochlubit 😊

spaci_kapky_detailLví podíl na krvavém zbarvení mají květy vlčího máku, které jsem použila jako jednu ze tří základních ingrediencí. Není to tak brutální jako odvar z pravých makovic, ale i vlčí mák ve svých květech obsahuje závan uklidňujících alkaloidů.

Třezalka se stala další favoritkou do směsi, a také ona přispívá svou červenou troškou do mlýna, viz. článek Krev svatého Jana. Třezalka není vyloženě sedativní bylinou, nicméně v psychice člověka dokáže celkem úspěšně harmonizovat úzkosti. A protože třezalku vnímám jako laskavou trenérku, představuji si tu harmonizaci asi tak, že mi sedí u postele a říká: „To dáš!“ Na rozdíl od vlčího máku, který zamává červenou okvětní sukýnkou a pošle mě expres do říše snů.

Ale chtěla jsem přidat ještě něco mezi, něco co by mi přečetlo pohádku před spaním. Laskavou ruku milující chůvy, a takovou má jenom heřmánek. Přelila jsem ho troškou horké vody a udělala hustý čaj, protože heřmánek je mnohem větší kamarád s vodou než s alkoholem. I tak jsem potřebovala něčím naředit vysokoprocentní alkohol, který jsem do základu použila. A vychladlý čaj z heřmánku byla skvělá volba.

Co se týče poměrů použitých bylin, byla to zhruba hrstička sušené třezalky, hrstička sušeného heřmánku a dvě hrstičky nadýchaných květů vlčího máku.

Dílo jsem završila lžící medu, abych si tu krvavou lázeň trochu osladila. A už se moc těším, až budou kapky hotové. Počítám, že by jim 4 týdny macerování mohly úplně stačit. Ale možná tak dlouho nevydržím a vzorek otestuji při dalším úplňku. Pocitově bych řekla, že 20 kapek bude akorát. Už se na to moc těším! 😊

Vaše Ivana

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s