Bylinková sůl

bylinkova_sul_smallNení nic jednoduššího než si připravit domácí bylinkovou sůl 😎

Našla jsem zásobičku mateřídoušky z loňské sklizně a sůl byla moje první inspirace. Trochu jsem bylinku podrtila, smíchala se solí a bylo hotovo! Kdo nemá rád v jídle lístečky, použije hmoždíř a rozetře je až na prach. Lépe je pracovat s bylinkou sušenou, aby sůl zbytečně nezvlhla. A pokud se to stane, použijeme babskou radu a přidáme do slánky pár zrníček rýže, která vlhkost pohltí.

Poměr bylinky se solí volíme podle vlastní chuti.

Stejným způsobem můžeme připravit sůl ze široké škály voňavých bylinek nebo si vytvořit vlastní směsi. Tady je prostor k experimentování. Výsledkem můžeme obdarovat své blízké a sklízet mohutné ovace 👏

A kdo potřebuje k experimentování trochu nakopnout, přikládám dvě inspirace.

Rozmarýn s česnekem

Místo česneku ze supermarketu volím plevelně rostoucí česnáček lékařský (Alliaria petiolata). Vypadá hodně obyčejně, ale jakmile rozemnete list mezi prsty, česneková vůně ho prozradí. Hledejte na vlhčích místech, aktuálně vystrkuje své drobné bílé kvítky.

Doporučený poměr česnáčku k rozmarýnu do bylinkové soli je 1:3, ale nebojte se vyladit výsledek k obrazu svému. Osolit brambory touto směsí je učiněná lahoda!

Šalvěj s jalovcem

Tohle je sůl pod masa, vyvolává podtóny divočiny. Doporučený poměr lístků šalvěje k jalovci je 5:1, plod jalovce v tomto případě opravdu dobře rozdrtíme, aby do soli maximálně uvolnil své silice. A kdo má na zahradě vlastní keř, může klidně přidat i na prach rozdrcené jehličí. Jen opatrně při manipulaci, jalovcové jehličí je extrémně neodbytné a pichlavé. Výsledek ovšem stojí za to! 🙌

Sdílejte své vlastní tipy a zkušenosti, pochlubte se úspěchy! 😉

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s