Dobrodružství začíná

smes_logoBylinám a jejich účinkům na lidské tělo a duši se věnuji už nějaký pátek a poznámkami mám popsaný nejeden sešit. Nejraději všechno testuji na vlastním těle, proto nazývám svou cestu dobrodružstvím.

Adrenalin stoupá, protože od teď jsem se rozhodla svou cestu sdílet a nedržet se s ní jen doma v koutku. Věřím, že mi vaše zpětné vazby pomohou udělat to co nejsrozumitelněji.

Byliny zkoumám a zkouším v různých podobách, od čajů přes tinktury a octy až k mastím a mýdlům vlastní výroby. V drtivé většině jsou to aplikace s důrazem na hojivé účinky, ale ženská marnivost mě občas zavede i do zkrášlujících oblastí.

Nahodilý a velmi intuitivní způsob zkoumání prokládám kategorizací účinků podle zavedených standardů, aby bylo možné se v tom množství výsledků rozumně vyznat. Základní pojmy tvoří pomyslnou síť, do které byliny své vlastnosti projektují a dají se tak vzájemně porovnávat nejen podle druhu účinků, ale i podle jejich síly.

Byliny si obvykle sama sbírám a z toho důvodu je okruh jejich zkoumání trochu omezen. Přesto jde většinou o hojně rozšířené byliny, často plevelné a podceňované. Pokud jim věnujeme pozornost a respekt, rády se s námi o své léčivé účinky podělí tak jako já o své zkušenosti.

S láskou, Ivana

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s